Křest kalendáře BATIST Nej sestřička v nemocnici na Bulovce!

Společným křtem kalendáře soutěží Muž roku a Batist Nej sestřička pokračovala charitativní činnost těchto dvou celorepublikových klání. Finalisté a známé tváře ze soutěží ředitele Davida Novotného, kde na jedné straně hraje svoji roli mužnost a sympatie a na druhé straně laskavost, ženskost a odbornost, se sešli v Nemocnici Na Bulovce, aby dárečky potěšili malé pacienty chirurgického oddělení. Právě na tomto oddělení pracuje vítězka soutěže Batist Nej sestřička 2017 Martina Pěnkavová.

„Kolegyně vpráci mi blahopřáli k vítězství a přejí si mít také takové veselé pracovní oblečení, jako mám já. I děti říkají, že chtějí být ošetřeny sestřičkou vblůze se žirafou. Tak snad se dočkáme toho, že veselé oblečení budou mít všichni zaměstnanci dětského oddělení,“ doufala Nej sestřička roku 2017.

Hned na prvním pokoji dětské chirurgie narazili moderátořiTV Prima Eva Perkausová a Miroslav Šimůnek na okatého klučinu Tomáše Valtera a nestačili se divit, kdo se zněho vyklubal.

„Syn Tomášek hrál kdysi v250. díle primáckého seriálu Cesty domů. Bylo mu tenkrát asi půl roku a hrál tam miminko,“ usmíval se táta malého herce a dodal „Tomáš je po operaci kýly, ale už půjdeme brzo domů. Za hračky od moderátorů TV Prima je samozřejmě rád, alespoň mu to tady rychleji uteče.“

Mezi postelemi dětského oddělení kličkoval i Muž roku 2017 Matyáš Hložek a sdětmi si výborně rozuměl. Zavzpomínal, jaké hračky nosili do nemocnice jemu.

„Jsem rád, že můžu alespoň trošku udělat radost a zvednout náladu dětem, když tady musí ležet. Já když jako kluk ležel ve špitále, tak za mnou chodila akorát rodina. A jestli mi přinesli nějakou hračku? To musel být asi nějaký plyšák. Myslím, že to byl takový bílý plyšový medvídek. A mám pocit, že ho ještě někde doma mám. Máma sice už něco vyhodila, ale oblíbené hračky jsem si schoval a mám je na chalupě,“smál se věčný kluk Matyáš.

4. Muž roku Michal Žůrek zase přiznal, že nebyl zrovna nejtišší pacient. „Já jako dítě jsem vnemocnici vždycky hrozně jančil. Všichni věděli, na jakém pokoji ležím, protože jsem ječel tak, že návštěva šla po hlase,“smál se právník zBrna.

Muzikálový zpěvák Peter Pecha obdarovával malé pacienty za muzikál Rocky. Rozdával trička a hrnky slogem zmíněného muzikálu, který se 24. listopadu opět začne hrát vpražském Kongresovém centru.„Rád rozdávám dárky a ještě radši jsem, když vidím, jakou radost z toho děti mají. Tahle akce je pro mě trochu svátek, protože teď denně zkoušíme Rockyho a na nic víc nemám čas. Přípravy jsou opravdu hodně intenzivní, ale je to fajn,“ potěšeně vyprávěl Peter Pecha, jeden zpředstavitelů muzikálového Rockyho.

Čas na popovídání sdětskými pacienty si udělala čas zpěvačka a herečka Anna Slováčková.

„Je to hezký pocit, když víte, že vaše návštěva a dárky udělají dětem radost. Nevím, jaké to je ležet vnemocnici, nikdy jsem vnemocnici nemusela zůstat, bohudík. Protože, co se týká doktorů, tak mě vždycky jako malou holku chytil hysterák. Pamatuji si, že asi ve třech letech jsem se křečovitě držela zábradlí a naši mně tahali za nohy a nemohli mně dostat klékaři. Pak se to zlomilo a začalo mně to zajímat. Dokonce táta chtěl, abych šla studovat medicínu. Jenže já nemůžu vidět cizí krev, dělá se mi zle. Práce zdravotníků je obrovsky náročná a opravdu hodně si jí vážím,“ uvedla Anička Slováčková, která momentálně zkouší práci sestřičky vseriálu Ordinace vRůžové zahradě. „Měla jsem vOrdinaci hrát trochu jinou roli, ale nakonec jsem dostala roli sestřičky Radky. Je to taková zápornější postava. Radka je trošičku protivná, ale jinak je to snad hodná holka. Má svoji práci ráda, tak jsem ji zatím zažila já. Uvidíme, jak se bude postava rozvíjet dál.“

Samotného křtu kalendářů se zúčastnila i ředitelka Nemocnice Na Bulovce Andrea Vrbovská, generální ředitel společnosti BATIST Medical a.s. Tomáš Mertlík, 3. Muž roku Mikuláš Focko, náměstek ministra zdravotnictví Ing. Petr Landa, či herečka Michaela Dolinová.

„Já jsem nadšená, když má kalendář dva týdny na jedné straně dohromady. Pověsím si ho na ledničku a zapisuji si tam termíny představení a další pracovní poznámky. Teď ale nevím, jak to projde u manžela, když tam budou viset ti pěkní kluci zMuže roku. Ale zase mám dvě dcery a ty to určitě ocení,“ smála se Míša Dolinová. A co bude prvním záznamem vkalendáři na rok 2018? „Určitě tam nejprve napíšu březnový termín hor vItálii. Pak tam hned napíšu termíny přestavení Trapas nepřežiju! sLadislavem Ondřejem, to jsou dopolední představení pro školy, kde učíme žactvo a studenty trochu etiketě. Pak tam dodám večerní představení. No a u toho si budu prohlížet fotografie ze soutěže Davida Novotného a těšit se na další ročník.“

Generální ředitel Batist MEDICAL a.s. Tomáš Mertlík dodává: „Tady jsme svědky něčeho krásného. Jsme rádi, že můžeme jako firma pomáhat vrámci projektu Nej sestřička. Sestřičky jsou důležitým článkem mezi pacientem a lékaři“.

Ředitelka Nemocnice Na Bulovce MUDr. Andrea Vrbovská poděkovala za dar, který převzala od společnosti BATIST Medical a.s. „Jsme rádi za jakoukoliv podporu a pomoc, kterou využijeme na rozvoj naší nemocnice,“ dodala Vrbovská.


A je to tak! Na další ročník soutěže Muž roku a Batist Nej sestřička se už nyní můžete přihlásit pomocí formuláře na www.muzroku.cz a www.nejsestricka.cz.Sdílejte:

Křest kalendáře BATIST Nej sestřička v nemocnici na Bulovce! Křest kalendáře BATIST Nej sestřička v nemocnici na Bulovce!

Partneři soutěže

 • Generální partner

  Královehradecká lékárna BATIST Medical a.s.
 • Hlavní mediální partner

  http://play.iprima.cz/top-star Prima TV http://play.iprima.cz/top-star
 • Exkluzivní partner

  vhprint http://www.art4promotion.com/ http://www.cedeslogistik.cz/ CZZ http://www.zdravtex.cz/
 • Exkluzivní partner

  http://www.hotel-beranek.com/ Algorit Alena Wilson FANTASY TRAVEL
 • Významný partner

  http://www.vyroubal.cz/ http://www.leaseplan.cz/ http://www.phyteneo.cz/ http://system4m.cz/ http://www.t-injecta.sk/index.php/en/
 • Významný partner

  http://www.nemlog.cz/ http://www.sestryvakci.net/ http://www.olman.cz/ Lázně Pity
 • Významný partner

  FreiOel Monperi FBP 16 a.s. https://www.mmreality.cz/ http://www.prestigehair-club.cz/
 • Významný partner

  Město Náchod Ekofarma Javorník KV Art PRODUCTION RESORT HORAL
 • Mediální partner

  http://www.denik.cz/ http://www.alltv.cz/ http://www.novinyecho.cz/ http://www.halonoviny.cz/ http://radio.hook-golf.cz/
 • Mediální partner

  http://sestricka.com/ http://zena-in.cz/ http://www.a11.cz/ http://www.a11.cz/zn http://hitradiomagic.cz/
 • Mediální partner

  http://www.countryradio.cz/ aplausin herminapress
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace